Problemy, z jakimi możemy udać się do biura rachunkowego

Andrzej
listopad10/ 2018

Klientami biura rachunkowego są zarówno przedsiębiorcy, którzy zakładają działalność, jak i wspólnicy, którzy potrzebują wsparcia rachunkowego przy prowadzeniu spółki.

Wypełnianie deklaracji podatkowych bywa problematyczne

Odwiedzając biuro rachunkowe Katowice, możemy liczyć na doraźną pomoc w wypełnianiu deklaracji podatkowych czy formularzy rejestracyjnych. Znalezienie się na naszym koncie nadpłaty podatku opóźnia się z reguły poprzez błędy, które popełniamy, wypełniając deklarację podatkową. Wystarczy jeden błąd, a cały proces akceptacji rozliczenia naszego przychodu rusza od początku i zamiast ustawowych 30 dni, czekamy łącznie 60 dni na ponowne rozpatrzenie naszej deklaracji. Oddając nasze sprawy podatkowe w ręce księgowych z biura rachunkowego Katowice, unikamy tego typu sytuacji.

Podatnik, który nie prowadzi własnej działalności potrafi zgubić się w gąszczu rubryk i pomylić dane, a co dopiero właściciel firmy, który składa więcej niż jedną deklarację rocznie i jest odpowiedzialny również za prawidłowe naniesienie danych na formularzach dotyczących swoich pracowników. Właśnie dlatego biuro rachunkowe cieszy się zaufaniem przedsiębiorców, zarówno, małych, średnich, jak i dużych firm. Ryzyko pomyłki przy wypełnianiu rozmaitych wniosków, formularzy oraz deklaracji spada praktycznie do zera.

Rozliczanie i ewidencja pracy w firmie

Stosy dokumentów związanych z kadrą pracowniczą i płacami zalegają na biurku, a terminy mijają. Ten problem choć raz w życiu dotknął każdego przedsiębiorcę. Niektórym wystarczy doświadczyć tego raz, by w kolejnym miesiącu rozliczeniowym zawieźć wszystkie papiery do biura. Sztab profesjonalnych księgowych w tego typu przedsiębiorstwie codziennie ma do czynienia z wypełnianiem rubryk i układaniem umów.

Biuro rachunkowe Katowice pomoże uporać się z każdym problemem napotkanym przy konstruowaniu umowy pracowniczej. Doradzi, jaki rodzaj umowy byłby najkorzystniejszy i jakie konsekwencje niesie podpisanie danej umowy. Księgowy posiada również niezbędną wiedzę o okresach wypowiedzenia oraz regulacjach w kwestii rozliczania czasu pracy oraz urlopów. Ponadto, biuro rachunkowe Katowice zajmuje się również wysyłaniem danych pracowniczych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Biuro rachunkowe może reprezentować naszą firmę w urzędach

Kolejnym bardzo ważnym aspektem pracy biura rachunkowego jest reprezentacja klientów w urzędach skarbowych i ZUS. Jest to szczególnie komfortowe dla zapracowanych przedsiębiorców, którzy nie mają czasu na wizyty w różnego rodzaju instytucjach.

Na życzenie klienta biura rachunkowe tworzą biznes plany oraz przeprowadzają odpowiednie analizy finansowe, dzięki czemu firma ma na szansę na szybszy rozwój.

zobacz wiecej zobacz wiecej zobacz wiecej