Profesjonalne serwisy do sprzątania

Profesjonalne serwisy do sprzątania
Andrzej
wrzesień19/ 2017

Dawne dzieje..


Początki sprzątania sięgają starożytności. W tamtych czasach bazowano na tym co było, a była tylko czysta woda.
To Babilończycy jako pierwsi odkryli skuteczniejsze sposoby sprzątania. Ponad 2 tys. lat p.n.e z wody, tłuszczu i prochu stworzyli pierwsze mydło.

Czasy współczesne…


Przez tysiące lat zmieniło się bardzo wiele. Obecnie mamy dostęp nie tylko do profesjonalnych środków, ale również do nowoczesnych rozwiązań, które ułatwiają nam organizację prac porządkowych.
Patentami zasługującymi na szczególną uwagę są zestawy do sprzątania dostępne w różnych wariantach, a także wózki do sprzątania.
Podstawowym wyposażeniem każdego z nich są mopy.

Jaki mop wybrać?


Mogłoby się wydawać, że każdy mop służy do tego samego, a w związku z tym nie ma znaczenia, na jaki wybór się zdecydujemy.
Nic bardziej mylnego.

Ważny jest odpowiedni dobór materiału.


Możliwości są dwie. Ta nowoczesna szczotka może być wykonana z akrylu. W takiej wersji idealnie sprawdzi się przy zamiataniu na sucho.
Natomiast mopy bawełniane, dzięki wysokim właściwościom chłonnym są idealne do mycia podłóg.

Forma końcówki jest kolejnym elementem różnicującym mopy. Na rynku dostępne są mopy sznurkowe oraz płaskie. Te pierwsze znajdują zastosowanie głównie w domu. W wersji z szeroką, płaską końcówką przeznaczone są dla dużych powierzchniach, takich jak np. korytarze, poczekalnie, wspólne powierzchnie handlowe.

Akcesoria do sprzątania średnich i dużych powierzchni


Duża przestrzeń użytkowa nieruchomości ma swoje liczne zalety. Z drugiej strony wymaga większego zaangażowania w zakresie sprzątania, a to wymaga czasu.
Aby nasze działania były bardziej zorganizowane i efektywne warto zadbać o odpowiednie wyposażenie do sprzątania. Na rynku są gotowe zestawy do sprzątania lub wózki do sprzątania, które nie tylko zwiększają efektywność naszej pracy, ale także czynią ją bardziej przyjemną.

Wyposażenie serwisów do sprzątania


Zestaw do sprzątania powinien być wyposażony w mop, jedno, a najlepiej dwa wiadra (jedno na wodę czystą, a drugie na wodę brudną), a także schowek na chemię. Niezastąpiona jest również wyciskarka do mopa, która w mechaniczny sposób pozwala pozbyć się wody.

Wózek do sprzątania ze sklepu https://mopy-ceg.pl/ w podstawowym wyposażeniu niewiele różni się od wyposażenia gotowego zestawu do sprzątania. Różnica polega zwykle na gabarytach.

Jak sama nazwa wskazuje, wózek do sprzątania jest urządzeniem mobilnym zaopatrzonym w kółka. Dzięki temu niczego nie musimy przenosić, a wszystkie rzeczy potrzebne nam do sprzątania są skompletowane w jednym miejscu. W efekcie sprzątanie z takim serwisem jest przeprowadzane kompleksowo.

Jeśli potrzebujemy serwisu na kółkach do sprzątania domu możemy wybrać wózek mniejszy. Dla większych powierzchni dedykowane są wózki znacznie większych rozmiarów.
Warto jednak pamiętać o tym, aby nie przesadzić z gabarytami. Zbyt duży wózek będzie niewygodny i będzie niepotrzebnie zabierał nam miejsce.

zobacz wiecje zobacz zobacz