Proste w obsłudze ekspresy do kawy do biura

Andrzej
grudzień07/ 2017

Przerwa na kawę jest czymś oczywistym dla pracowników. Jednak jej długość zależy od wielu czynników, w tym również od tego, jaki ekspres do kawy wybrała firma, aby docenić w ten sposób swoich pracowników. Jako ekspresy do kawy do biura mogą być wybrane ekspresy przelewowe lub ciśnieniowe, które łączą w sobie coraz więcej funkcji.

O ekspresach przelewowych słów kilka

Do niedawna najpopularniejsze były ekspresy przelewowe, wybierane głównie ze względu na niski koszt zakupu oraz równie niskie koszty eksploatacji. Taki ekspres wykorzystywał gotową kawę zmieloną, którą zaparzano w specjalnych filtrach, zaś gotowy napój był przelewany do specjalnego dzbanka. Za odpowiednią temperaturę napoju odpowiadała płyta grzewcza, na której znajdował się dzbanek.

Takie ekspresy to raczej rzadkość. Dość szybko się okazało, że niskie koszty użytkowania takiego ekspresu to raczej pozory. Ekspres musiał być ciągle włączony, aby podgrzewać przygotowany napój. Dodatkowym utrudnieniem był fakt, że każdy z użytkowników przygotowywał kawę pod kątem własnych preferencji, co sprawiało, że kawa czasami stała przez wiele godzin, bo była albo zbyt słaba, albo zbyt mocna.

Ekspresy ciśnieniowe – tak, ale jakie

Rozwiązaniem problemu ze stojącą przez długi czas kawą może być zakup ekspresu ciśnieniowego, który umożliwia przygotowanie dokładnie jednej filiżanki napoju. Atutem tego rozwiązania jest również fakt, że użytkownik sam wybiera rodzaj kawy, na jaką ma ochotę.

Oczywiście w zależności od rodzaju ekspresu ciśnieniowego można otrzymać albo jedynie gorący napar kawowy, albo profesjonalnie przygotowaną kawę z mlekiem i cukrem. Zależy to od rodzaju ekspresu. Tańsze ekspresy ciśnieniowe oferują jedynie gorący napar, dostępny jako kawa mała lub duża. Z kolei w profesjonalnych ekspresach z młynkiem można również wskazać ilość mleka czy rodzaj kawy, na jaką mamy ochotę.

Jakie powinny być ekspresy do kawy do biura

Przed wyborem ekspresu do kawy warto się zastanowić, kto po stronie firmy będzie z ekspresu korzystać. Jeśli do jego obsługi będzie dedykowana jedna osoba, wówczas można się zdecydować na bardziej profesjonalny ekspres z młynkiem oraz z możliwością przygotowywania konkretnych rodzajów kawy.

Z kolei w firmach, w których z ekspresu będzie korzystać kilka osób, zdecydowanie lepszy jest ekspres ciśnieniowy z intuicyjnym systemem obsługi, który będzie dostępny na wyświetlaczu. W obydwu przypadkach warto również przy kalkulacji zakupu uwzględnić koszty dodatkowe: koszt zakupu kawy przy ekspresach z młynkami oraz koszt kubków jednorazowych, które są konieczne w niektórych modelach mniejszych ekspresów ciśnieniowych.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Yazamco

Meble Balkonowe zobacz wiecej zobacz