Recepta na piękne zęby

Andrzej
lipiec19/ 2017

Zdrowie i higiena to dla każdego człowieka priorytetowe wartości kształtujące dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne. Szczególnie istotna jest dbałość o dobry stan uzębienia. Warto pamiętać o kilku aspektach, które składają się na piękny uśmiech.

Opieka stomatologiczna

Mit „dentysty-sadysty” już chyba dawno został obalony. Obecnie stomatolog nie budzi przerażenia, gdyż wykonuje większość zabiegów pod znieczuleniem, a także urządzeniami, których działanie jest mniej dokuczliwe niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Warto przekonać się do częstych wizyt u tego typu specjalisty i minimum raz na pół roku kontrolować stan zdrowia swoich zębów w zaufanym gabinecie stomatologicznym. Wówczas nie narażamy się na nagły ból powodowany długo nieleczonym ubytkiem w naszym uzębieniu. Tego typu wizyty są krótkie i relatywnie tanie – są na ogół korzystniejszym rozwiązaniem niż wykładanie pokaźnych sum na leczenie skomplikowanych chorób zębów i dziąseł. Stomatolog może również pomóc zdecydować o wyborze pasty do zębów w taki sposób, aby była ona dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb. Wbrew pozorom nie dla każdego przeznaczone są pasty wybielające!

Ze szczoteczką za pan brat

Wielu ludzi tłumaczy się brakiem czasu lub warunków w kwestii poprawnej higieny jamy ustnej. Preferują oni pobieżne mycie zębów rano i wieczorem z myślą, że to wystarczy. Nic bardziej mylnego. Resztki jedzenia między zębami stanowią znakomitą pożywkę dla bakterii i zakażeń. To naturalne, że zabieranie ze sobą płynu do płukania ust na każde wyjście z domu nie jest komfortowe. Jednak warto zaopatrzyć się w mały zestaw, który będzie można zabrać ze sobą nawet do torebki. Na rynku są dostępne małe opakowania nici dentystycznych oraz niewielkie pasty do zębów. W sytuacji, kiedy cały dzień spędzamy poza domem, a jemy obiad na mieście, może to znacznie ułatwić dbanie o higienę jamy ustnej. Płynu do płukania ust można natomiast użyć nawet raz dziennie, wieczorem – tuż przed snem.

Amerykański sekret

Kto z nas nie spogląda z zazdrością na uśmiechniętych celebrytów spacerujących po czerwonych dywanach? Ich uśmiechy są na ogół olśniewające. Z pewnością większość z nich przechodzi profesjonalne zabiegi wybielania zębów, jednak ograniczony budżet nie jest przeszkodą w tej kwestii. Domowym i niedrogim sposobem na śnieżnobiały uśmiech jest wymieszanie pasty do zębów z odrobiną sody oczyszczonej przed każdym myciem zębów. Przy regularnym stosowaniu efekty będą zniewalające!

Każdy z nas może mieć uśmiech jak z Hollywood. Aby się to udało, należy jednak trochę pomóc swoim zębom. Najważniejsze w zachowywaniu higieny jamy ustnej jest dokładne mycie zębów i regularne wizyty u stomatologa.

Więcej dowiesz się na stronie pasty do zębów – profimed.com

https://beesafe.pl/porady/progi-zwalniajace/ zobacz wiecej https://beesafe.pl/porady/winiety-slowacja/