Rowerem po mieście

Andrzej
lipiec08/ 2017

Ładna pogoda, ciepło – latem, wiosną i wczesną jesienią aż przykro jest nam wejść do komunikacji miejskiej. To stanie w korkach, duchota panująca w autobusie czy w tramwaju, czekanie na to, aż coś przyjedzie – to wszystko bardzo nas męczy. A tymczasem możemy przesiąść się na inny, bardzo promowany dzisiaj środek transportu…

Rowerowe szaleństwo

Dzisiaj coraz więcej osób przesiada się na rower. Jakie są zalety zamiany auta czy komunikacji miejskiej na jednoślad? Otóż przede wszystkim nie stoimy już dłużej w jakichkolwiek korkach. Warto w tym momencie zauważyć, że wbrew pozorom, poruszając się rowerem zyskujemy czas a nie go tracimy! Nie czekamy aż coś przyjedzie, rzadziej mamy światła…

Korzyści zaś związane ze zdrowiem są oczywiste. Rower pomaga nam utrzymać ładną, wyprostowaną sylwetkę. Ponadto oczywiście jesteśmy w lepszej kondycji. Co ciekawe – wpływa to na nasze samopoczucie. Nie tylko czujemy się lepiej, ponieważ lepiej wyglądamy, lecz również, ponieważ się ruszamy. Warto także dodać, że jazda na rowerach miejskich do domu może również być swego rodzaju odpoczynkiem – nie myślimy już o pracy, koncentrujemy się na jeździe.

Rower miejski czy górski?

Teraz warto sobie zadać pytanie – jaki rower będzie najlepszy do miasta? Niedawno panującą modę na rowery górskie trzeba odrzucić. Są one bowiem świetne, lecz nie do jeżdżenia po szosach i asfaltach. Warto zaś postawić na rowery miejskie. Dlaczego?

Spójrzmy na konstrukcję rowerów miejskich. Otóż mają one duże, wygodne siodełko, niską ramę i duże koła. Owe koła z cieńszymi oponami znakomicie pasują do miasta- możemy jechać po asfalcie, chodniku szybko i bez zmęczenia. Specyficzne ustawienie kierownicy wymusza na nas wyprostowanie pleców. Jest to nie tylko zbawienne dla naszego kręgosłupa, lecz po prostu bardzo wygodne.

Zalety rowerów miejskich

Jak zatem widać – rowery miejskie są tak skonstruowane, że zapewniają maksimum wygody przy minimum wysiłku. Jedziemy prędko i komfortowo, nie wkładając w to zbyt wiele wysiłku. Warto także dodać, że na taki rower spokojnie możemy wsiąść w długiej spódnicy, sukience, czy dłuższym powiewającym płaszczu.

Co również jest bardzo ważne – rowery miejskie zazwyczaj posiadają koszyk z przodu albo z tyłu. Jeśli nie ma go w modelu, który kupimy, to zawsze można takowy doczepić. Tam spokojnie zmieścimy naszą torebkę tudzież plecak. w efekcie nie będziemy musieli nieść tego na sobie, co zapewnia nam dodatkowy poziom wygody.

A zatem – warto przesiąść się na rower miejski, nie tylko dla swojego zdrowia, lecz także dla samopoczucia!

Więcej dowiesz się na stronie Agasport.com.pl – rowery miejskie

https://digital-system.pl zobacz wiecej zobacz