Specjalna odzież uciskowa stosowana po liposukcji

Andrzej
marzec13/ 2018

Liposukcja, zwana także odsysaniem tłuszczu, jest to zabieg mający na celu usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Wykonuje się ją na różnych partiach ciała – najczęściej na brzuchu, biodrach i pośladkach, ale możliwe jest również przeprowadzenie liposukcji w przypadku podbródka, pleców czy ramion. Sama operacja to jednak nie wszystko; po jej przeprowadzeniu pacjent jest zobowiązany do przestrzegania diety, a po przebyciu kilkutygodniowego okresu rekonwalescencji także do wykonywania regularnych ćwiczeń fizycznych i dbania o formę – szybkie przybranie na wadze może skutkować kumulowaniem się tkanki tłuszczowej w miejscach sąsiadujących z poddanymi zabiegowi, co sprzyja zaburzeniom proporcji ciała i ogólny wygląd. Konieczne jest również stosowanie odzieży uciskowej.

Odzież po liposukcji – zastosowanie

Odzież stosowana po liposukcji jest odzieżą uciskową, ściśle przylegającą do ciała. Jej zadaniem jest między innymi modelowanie sylwetki – po zabiegu może dojść do odkładania się tak zwanej luźnej skóry, natomiast specjalne ubrania mają temu zapobiec lub maksymalnie zmniejszyć jej ilość (w przypadku usunięcia dużej ilości tłuszczu nadmiaru skóry nie da się całkowicie uniknąć – wówczas konieczne jest wykonanie dodatkowej operacji plastycznej w celu jej chirurgicznego usunięcia, jednak w większości przypadków w zupełności wystarczy noszenie ubrania uciskowego). Co więcej, specjalne ubrania poprawiają cyrkulację płynów, co znacznie zmniejsza ryzyko powstawania siniaków, obrzęków oraz krwiaków po przeprowadzaniu operacji. Badania dowodzą, że stosowanie uciskowej odzieży po liposukcji zmniejsza także ból i przyspiesza gojenie się ran.

Rodzaje odzieży po liposukcji

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów ubrań uciskowych stosowanych po przeprowadzeniu zabiegu liposukcji. Dobór odpowiedniej zależy przede wszystkim od obszaru ciała, który został poddany odsysaniu tłuszczu; odzież po liposukcji brzucha czy pośladów będzie inna niż odzież po operacji ramion czy szyi. W sprzedaży można znaleźć także modele opinające całe ciało.

Jak długo należy stosować odzież po liposukcji?

Odzież uciskową należy włożyć od razu po przeprowadzeniu zabiegu odsysania tłuszczu. Zaleca się jej noszenie przez minimum sześć tygodni. Lekarze jednak radzą, by specjalne ubrania stosować o wiele dłużej – nawet do sześciu miesięcy. W ten sposób można osiągnąć lepsze efekty operacji. Producenci nowoczesnej uciskowej odzieży po liposukcji oferują wygodne i estetyczne modele, które bez problemu można nosić na co dzień przez dłuższy okres czasu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie megamedic.pl/pl/c/ODZIEZ-PO-LIPOSUKCJI/159