Stanik sportowy dla kobiet  

Andrzej
wrzesień10/ 2022

 

Samopoczucie i wygoda podczas najtrudniejszych treningów są bardzo ważnymi parametrami, na które kobiety zwracają ogromną uwagę. Bez tych cech żadna z nich nie może wystarczająco skupić się na uprawianiu aktywności fizycznej. W wyniku tego warto zainwestować w odzież i akcesoria sportowe ułatwiające wykonywanie nawet najtrudniejszych ćwiczeń. Stanik sportowy jest jednym z najważniejszych elementów odzieży, w które powinna wyposażyć się każda kobieta.

Stanik sportowy – jaki wybrać?

 

Wbrew pozorom wybór stanika sportowego wcale nie jest taki łatwy. Odpowiedni wybór stanika jest niezwykle ważny ze względu na wielkość piersi, które posiada każda kobieta. Źle dopasowany stanik sportowy może zbytnio uciskać, bądź być zbyt luźny przez co nie będzie spełniał swojej roli. I tak wyróżnia się staniki sportowe:

-Kompresyjne; są one jednymi z najbardziej popularnych, a zarazem najprostszych staników sportowych na rynku. Posiadają jednolitą budowę, która opiera się na równoczesnym docisku obu piersi do klatki na zasadzie kompresji. Są polecane dla kobiet z mniejszym biustem i miseczką typu A.

 

-Stanik sportowy z oddzielnymi miseczkami; jest to kategoria staników sportowych dla kobiet posiadających większy biust najczęściej z miseczką B lub C. W takim wydaniu stanik sportowy osobno dociska każdą z piersi do klatki piersiowej przez co posiadają one zdecydowanie większą kontrolę niż w przypadku korzystania z stanika kompresyjnego.

 

-Stanik sportowy z oddzielnymi miseczkami i pasem regulacyjnym; przeznaczony jest dla kobiet, które posiadają biust jeszcze większych rozmiarów. Są stanikiem sportowym najmocniej utrzymującym piersi w statycznej pozycji. Oprócz osobnego docisku miseczek posiadają jeszcze pas regulujący, który jeszcze bardziej podtrzymuje obie piersi.

 

Podsumowanie

 

Stanik sportowy to obowiązkowy element na sportowej liście zakupów każdej kobiety. Ze względu na swój wygląd i zdrowie własnego ciała nie powinna uprawiać sportu w tradycyjnym staniku, gdyż będzie to dla niej po prostu szkodliwe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zadaszenie tarasu zobacz wiecej zobacz wiecej