Stojak na rower ze stali nierdzewnej

Andrzej
sierpień14/ 2017

Stojaki na rower na trwałe wpisały się w krajobraz miejski. Charakterystyczne metalowe stojaki, umieszczone pod wiatami, przy budynkach lub w najczęściej uczęszczanych miejscach, pozwalają na przechowanie rowerów na czas spotkania czy zakupów. Warto się zatem przyjrzeć, jakie stojaki czekają na właścicieli jednośladów.

Wielostanowiskowy stojak na rower

Choć najczęściej stojaki na rower w miastach czy na terenie obiektów komercyjnych kojarzone są ze stojakami na kilka rowerów. Najczęściej montowane są stojaki U-kształtne lub L-kształtne, wykonane z odpornej na działanie czynników atmosferycznych.

Stojaki U-kształtne pozwalają na swobodne zamontowanie czy też zaparkowanie roweru, który jest montowany do stojaka za ramę. Ten typ stojaka przeznaczony jest do przypinania kilku rowerów, choć najlepiej się sprawdza przy 2-4 rowerach.

Z kolei stojaki L-kształtne są projektowane jako stojaki na 2-3 rowery. W tym modelu stojaka rower przyczepiany jest za koło, przy czym także rowery, w których zamontowane są hamulce tarczowe, mogą być bezpiecznie przechowywane w takim stojaku.

Stojaki na jedną stronę czy dwustronne

Idealne umiejscowienie stojaka na rower powinno dawać możliwość przymocowania rowerów w taki sposób, aby właściciel miał do niego swobodny dostęp. Z tego powodu w wielu miejscach montowane są wielostanowiskowe stojaki spiralne, w których rower może być przyczepiony z każdej strony.

Warto jednak pamiętać, że stojak dwustronny, choć umożliwia bezpieczne parkowanie dla rowerów zabezpieczonych z każdej strony, to jednak wymaga dużo więcej miejsca na rowery niż stojak jednostronny. Dlatego ten typ stojaków jest najpopularniejszych na otwartych przestrzeniach.

Przed budynkami, ale również w garażach czy rowerowniach zdecydowanie lepsze są stojaki jednostronne, które pozwalają na przechowywanie rowerów w uporządkowany sposób. Takie stojaki montuje się przy ścianie budynku lub pomieszczenia.

A może dwupoziomowy stojak na rower?

Zazwyczaj przy wyborze stojaka, zwłaszcza do garażu czy rowerowni, bierze się pod uwagę głównie wielkość pomieszczenia oraz umiejscowienie rowerów.

Z tego powodu stojaki wybierane do rowerowni wykorzystują przestrzeń na ścianie lub też ustawiane są w takim miejscu, aby można było umieścić w nich jak najwięcej rowerów. W tym przypadku wygrywają stojaki obustronne.

Jednym z najnowszych pomysłów na optymalne wykorzystanie przestrzeni w zamkniętych pomieszczeniach jest wykorzystanie stojaków dwupoziomowych, w których rowery parkowane są na różnych poziomach. W tym rozwiązaniu sięga się po mocowanie roweru za oba koła.

Stojak na rower kupisz na Calus-p.pl

https://musicinfium.com zobacz wiecej Meble Balkonowe