Stół i krzesła ogrodowe – jakie wybrać?

Andrzej
sierpień07/ 2019

Drewno, tworzywa sztuczne, metal, wiklina, rattan… Wybór mebli, które staną w pięknie zaaranżowanym ogrodzie, nie jest łatwy. Producenci wyposażenia outdoorowego oferują nam obecnie pełen wachlarz różnorodnych modeli różniących się od siebie wyglądem, funkcjonalnością i komfortem. Jak spośród ogromu opcji wybrać tę najlepszą? Sprawdź, jaki stół ogrodowy i krzesła warto mieć w swojej kolekcji!

Stół i krzesła ogrodowe z technorattanu – klasyka w nowoczesnym wydaniu

Stół i krzesła ogrodowe powinny łączyć w sobie ciekawy design z bezwzględną trwałością. Wszystkie pożądane w ogrodzie cechy zawierają w sobie meble z technorattanu – innowacyjnego tworzywa inspirowanego egzotycznym rattanem pozyskiwanym z pni palm rotangowych. W przeciwieństwie do swojego naturalnego pierwowzoru technorattan jest w pełni odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie wody, promieniowania UV oraz skrajnych temperatur. Technorattanowe stoły i krzesła dostępne są w wielu fasonach i kolorach, co pozwala na tworzenie ciekawych kompozycji. Plecione z technorattanu meble prezentują się naturalnie, przez co idealnie komponują się z zieloną scenerią.

Jak dbać o technorattanowe meble?

Malowanie, staranna impregnacja, zabezpieczanie poza sezonem letnim… Większość mebli ogrodowych wymaga starannej troski o ich strukturę. Meble wyplatane z technorattanu wyłamują się z tej reguły. Jedyne, co musisz zrobić, aby technorattanowe stoły i krzesła ogrodowe przez długie lata służyły Ci w nienagannym stanie, to raz na jakiś czas przetrzeć ich powierzchnię miękką ściereczką nasączoną delikatnym płynem. Co ważne, tego typu meble mogą spędzić na tarasowych deskach nawet całą zimę.

https://aavamobile.pl https://hankasa.com.pl https://studiopieknanr5.pl