Styl szafy wnękowej

Andrzej
marzec07/ 2019

Czy szafa wnękowa musi być schowana? Czy musi pokutować przekonanie, że jak najlepsze wtopienie jej w ścianę i zakamuflowanie odpowiednimi kolorami i fakturą to jedyna opcja? Ależ nie. Dobrze dobrane, stylowe drzwi, zjawiskowa fototapeta, czy ogromne lustro mogą być główną ozdobą sypialni, a przede wszystkim salonu.

Szafy wnękowe Warszawa – jak najbardziej widoczne

Niepozorna wnęka na odzież i buty może zmienić się w fenomenalną ozdobę przyciągającą wzrok. Gości i gospodarza. Dobrze rozplanowane, stylowe wnętrze nie musi być wstydliwie zagraconą szafą, a oryginalne, dekoracyjne drzwi będą wisienką na torcie.Jako ozdoba pokoju szafa wnękowa powinna być dopasowana stylem tak, aby oprócz dekoracji była spójna z całością. Zbytnio odstająca stylem, mimo, że być może piękna, będzie jak niepasujący element mechanizmu lub paproch w pościeli – irytująca i wiecznie przeszkadzająca.

Szafy wnękowe Warszawa – diabeł tkwi w szczegółach

Szafa w widocznym miejscu w domu powinna być dobra jakościowo, ponieważ będzie często wykorzystywana, skoro już tak bardzo rzuca się w oczy. Odpowiedniej jakości okucia minimalizujące ryzyko ich skrzypienia, mechanizmy hamujące od dobrego producenta, drewniane fronty, solidne półki i drążki na porządnych mocowaniach, mocne szuflady na niezawodnych prowadnicach. Na komponentach nie powinno się oszczędzać, bo chcąc nie chcąc one się zużywają i te gorszej jakości będzie trzeba po prostu dużo częściej wymieniać, co nie dosyć, że jest problematyczne to jeszcze w rezultacie będzie kosztowało więcej niż jednorazowy zakup elementów dobrej jakości.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szafy wnękowe Warszawa – http://bbmeble.pl.

Materiał i oświetlenie szafy

Szafa wnękowa, a raczej jej wnętrze, nie musi być zrobione jedynie z półek z płyty wiórowej i metalowych lub aluminiowych drążków. Chcąc zredukować koszty i zachować styl można zdecydować się na elementy ze sztywnej tkaniny jak np wiszące półki. Ciekawym pomysłem jest zainstalowanie półek z tworzywa sztucznego, które jest lekkie i może wyglądać w odpowiednim połączeniu naprawdę dobrze. Półki drewniane zawsze będą wyglądać stylowo, a półki szklane elegancko.Pomysłowe oświetlenie wnętrza szafy może być bardzo pomocne przy jej codziennym użytkowaniu. Żarówkę zamontowaną w górnej części szafy można zastąpić taśmą led, albo kilkoma mniejszymi, ozdobnymi żarówkami. Zamontowanie dodatkowego, dekoracyjnego oświetlenia na górnej części drzwi, czy też nad każdą półką doda uroku szafie i sprawi, że naprawdę sama w sobie będzie ozdobą, a znalezienie w niej rzeczy samą przyjemnością.