Suma gwarancyjna w ubezpieczeniu turystycznym

Andrzej
luty04/ 2020

Ważnym etapem przygotowania do zagranicznego wyjazdu jest wykupienie polisy ubezpieczeniowej, która będzie chronić nas przed nieprzewidzianymi kosztami oraz zapewni wsparcie w razie stresujących, nagłych sytuacji (na przykład awarii samochodu czy odwołanego lotu). Podpisując umowę z danym towarzystwem, należy zwrócić uwagę na jej szczegółowe warunki. Jednym z najważniejszych zapisów zawartych w dokumencie jest wysokość sumy gwarancyjnej.

Czym jest suma gwarancyjna?

Suma gwarancyjna ubezpieczenia turystycznego określa maksymalną kwotę, do której towarzystwo ubezpieczeniowe ponosi odpowiedzialność za szkody. W skrócie można powiedzieć, że jest ona limitem ochrony podczas wyjazdu poza Polskę. Suma gwarancyjna nie jest tym samym, co suma ubezpieczenia, którą każda osoba może dopasowywać do swoich potrzeb podczas podpisywania umowy. Suma gwarancyjna określana jest nie tylko w polisach turystycznych, ale również we wszystkich innych ubezpieczeniach OC.

Planujesz wycieczkę w wysokie góry albo rajd motocyklem po Europie? Miłośnicy sportów ekstremalnych muszą  liczyć się z tym, że ubezpieczyciel nałoży dodatkowe limity sumy gwarancyjnej.

Ile to kosztuje?

Wysokość składki na ubezpieczenie turystyczne uzależniona jest od wielu czynników, między innymi aktywności, jaką będziemy podejmować poza krajem, środka lokomocji, długości pobytu i destynacji (podróż poza granice Unii Europejskiej pociąga za sobą nieco wyższe koszty), sumy ubezpieczenia. Aby dowiedzieć się, jakie towarzystwo przygotuje dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę, wystarczy wejść na stronę mfind.pl, gdzie znajdziesz łatwą w obsłudze porównywarkę polis dziesiątek czołowych towarzystw.

https://rocela.pl zobacz wiecje zobacz wiecje