Susz warzywny – zdrowy dodatek do zup

Andrzej
lipiec06/ 2017

Zupy to jedno z najbardziej bazowych polskich dań. W wielu domach goszczą na stole codziennie, stanowiąc przystawkę do dania głównego. Jesienią czy zimą pozwalają się rozgrzać, a latem, przygotowywane w wersji na zimno, nawadniają i dodają energii. Jak przygotować zdrową zupę na bazie naturalnych warzyw, kiedy pod ręką nie mamy świeżej marchewki czy pietruszki? Idealnym sposobem na sporządzenie aromatycznego, zdrowego bulionu jest dobrej jakości susz warzywny.

Czym jest susz warzywny?

Susz warzywny to nic innego jak zwykle dodawane do zup warzywa w wersji suszonej. Małe kawałeczki suszone są najczęściej w sposób naturalny i sprzedawane bez dodatku konserwantów, barwników czy aromatów.

Sklepy oferują zarówno korzeń marchewki, pietruszki czy selera sprzedawane oddzielnie, jak i w mieszankach, gotowych, żeby dodać je do zupy.

Jak przygotować bulion warzywny z suszu?

Warzywny susz idealnie nadaje się do przygotowania pożywnego, smacznego bulionu, który może być serwowany samodzielnie lub stosowany jako baza dla innych zup. Wystarczy gotować susz w osolonej wodzie, z dodatkiem ziół i przypraw, aż całość nabierze aromatycznego zapachu.

Przygotowany w ten sposób bulion będzie nie tylko doskonale smakował, ale przede wszystkim w przeciwieństwie do zup gotowanych na bazie kostek rosołowych będzie wyjątkowo zdrowy, ponieważ nie będzie miał w sobie dodatku konserwantów, aromatów czy sztucznych barwników. Warzywny bulion do doskonała alternatywa dla klasycznego rosołu – zwłaszcza jeśli zależy nam na utracie wagi.

Gdzie kupić dobrej jakości susz z warzyw?

Warzywny susz początkowo dostępny był głównie w sklepach ekologicznych. Obecnie jego popularność stale rośnie i coraz więcej osób postanawia przygotowywać zupy w oparciu o dobrej jakości warzywa – w konsekwencji susz sprzedaje coraz więcej sklepów.
Dziś susz warzywny dostępny jest nie tylko w punktach ze zdrową żywnością czy w sklepach internetowych, ale nawet w supermarketach czy w sklepach osiedlowych.

Na co zwracać uwagę, kupując suszone warzywa?

Decydując się na zakup suszu warzywnego, należy uważnie czytać składy umieszczane na opakowaniu, żeby upewnić się, że wybrany produkt ma wysoką jakość. Niestety, niektórzy producenci dodają do suszonych warzyw barwniki czy szkodliwe dodatki. Żeby znaleźć zdrową alternatywę, warto poświęcić minutę na przeanalizowanie składu i wybranie tego produktu, który jest w pełni naturalny: warzywa zostały wysuszone naturalną metodą i nie są doprawione konserwantami czy dużą ilością soli.

Dobrej jakości suszone warzywa kupisz na stronie http://ogrodnik.info.pl/suszone-warzywa,5.html.

zobacz wiecje zobacz wiecej zobacz wiecje