Tarasy ogrodowe – jak je urządzać?

Tarasy ogrodowe – jak je urządzać?
Andrzej
grudzień14/ 2018

Dodatkowa przestrzeń wypoczynkowa blisko domu sprawia, że nie musimy szukać słońca na dalekich plażach i poświęcać oszczędności na dalekie wyjazdy. Dzisiaj znacznie prostszym sposobem jest odpowiednie zaaranżowanie tarasu i stworzenie miejsca, z którego korzystać może cała rodzina praktycznie przez 3/4 roku. Jak to możliwe?

Tarasy ogrodowe i interesujące inspiracje producentów mebli

Nie trzeba wiele pracy do tego, aby nasze tarasy ogrodowe urządzić w wyjątkowym stylu. Przede wszystkim konieczne jest wybranie odpowiednich mebli ogrodowych – tych szukać powinniśmy u najlepszych producentów. Nad projektami konkretnych kolekcji czuwają doświadczeni designerzy, którzy w sposób harmonijny łączą nie tylko wysoka estetykę, ale również wspaniałe kolory i funkcjonalność mebla. Decydując się na produkty od producentów możemy być także pewni ich wysokiej trwałości i odporności na uszkodzenia mechaniczne. Jakie tworzywa wykorzystywane są do produkcji mebli tarasowych?

Technorattan, aluminium, tworzywa syntetyczne…

Obecnie większość mebli tarasowych posiada stelaże wykonane z lekkiego aluminium malowanego proszkowo. Materiał ten ma dwie zasadnicze zalety. Jego niska waga wpływa na lekkość mebla, co z kolei przekłada się na łatwość jego przesuwania i przemieszczania. Druga istotna sprawa to malowanie proszkowe – technologia ta pozwala zabezpieczyć mebel przed działaniem wilgoci oraz wnikaniem rdzy. Dzięki temu meble na długo zachowują piękny wygląd. Aluminium stanowi nie tylko tworzywo idealnego do tworzenia stelaży – może być także tworzywem wykończeniowym. Minimalistyczny wygląd aluminium sprawia, że cenione jest przede wszystkim przez młodych ludzi.

Polub klasyczny technorattan

Alternatywą dla nowoczesnych mebli aluminiowych jest znany i ceniony technorattan. To tworzywo syntetyczne ma nieporowatą strukturę, przez co brud i wilgoć nie wnikają do wnętrza, a czyszczenie polega wyłącznie na przetarciu powierzchni mebla. Kolekcje technorattanowe są obecnie jednymi z najchętniej wybieranych.

ubezpieczenie szkolne https://beesafe.pl/porady/majowka-kiedy-jest-ile-trwa/ zobacz wiecje