Torba czy transporter dla kota? Poznaj zalety i wady obu produktów

Andrzej
kwiecień15/ 2020

Transporter czy torba dla kota to bardzo ważne akcesorium, w które powinien się zaopatrzyć każdy odpowiedzialny właściciel. Nawet jeśli Twój pupil jest niewychodzący i w zasadzie nie bywa nigdzie poza mieszkaniem, może się zdarzyć, że trzeba będzie np. jechać z nim do weterynarza. Dowiedz się, jaki sprzęt wybrać, aby zapewnić kotu wygodę i bezpieczeństwo.

W tym artykule przeczytasz następujące porady:

  • Czym charakteryzuje się transporter dla kota w formie kontenera?
  • Jak wygląda torba dla kota?
  • Co wybrać: transporter czy torbę dla kota?

Transporter dla kota w formie kontenera

Mianem transportera zwykło się określać sprzęt do przewożenia zwierząt w formie kontenera. Zazwyczaj jest on wykonany z plastiku lub plastiku i metalu. Dzięki temu łatwo jest go utrzymać w czystości – w przeciwieństwie np. do modeli wykonanych z wikliny. Transportery dla kota mają drzwiczki otwierane z boku, a bywa, że dla wygody montowane jest dodatkowe wejście od góry. Ułatwia ono wyjęcie kotka z kontenera, ponadto zapewnia też lepszą cyrkulację powietrza. Dostęp tlenu jest też ułatwiony w przypadku transporterów, które mają ścianki zbudowane z kratek wentylacyjnych. Należy jednak pamiętać, że tego typu modele nie sprawdzą się w przypadku kotów, które boją się podróżować.

Aby transporter dawał się wygodnie przenosić, jest on wyposażony w specjalną plastikową rączkę. Przy drzwiczkach powinny być wygodne i trwałe zatrzaski, które nie dopuszczą do przypadkowego otwarcia kontenera i zapewnią kotu bezpieczeństwo. Dno można wyłożyć materacykiem czy cienką poduszką – zależnie od tego, na czym Twój pupil będzie się lepiej czuł. Jeśli kotek ma jakąś ukochaną zabawkę, także możesz ją wsadzić do wnętrza transportera. Dzięki temu zwierzę będzie się czuło bezpieczniej i nie będzie stresować się podróżą.

Torba dla kota

Torby dla kotów wykonuje się z różnych materiałów tekstylnych, dzięki czemu są miękkie i komfortowe dla zwierząt odbywających w nich podróż. Czasem mają dodatkowo usztywniane dno, które można też odpiąć. Jest to dobre rozwiązanie, bo ułatwia szybki demontaż i upranie materiału, gdy Twojemu pupilowi przydarzy się mokra niespodzianka. Wewnątrz torby dla kota zamocowane są zwykle małe kółeczka, do których można przypiąć smycz. Z boku zaś znajduje się często zamykany na suwak otwór, przez który zwierzę może wystawić głowę i obserwować, co dzieje się wokół niego.

Torba dla kota jest zazwyczaj zawieszona na szerokim pasku o regulowanej długości, dzięki czemu można ją wygodnie powiesić na ramieniu. Wiele modeli daje możliwość także innego sposobu ich przenoszenia. Są takie, które można zarzucić na ramię niczym plecak, lub takie z wysuwaną rączką – à la walizka. Najbardziej wszechstronnym rozwiązaniem są tu modele 3 w 1, z których korzystać można na różne sposoby, zależnie od konkretnych potrzeb. Istnieją też torby przeznaczone do zamontowania na rowerze czy do przewożenia samolotem.

Transporter czy torba dla kota – co wybrać?

Zarówno transporter, jak i torba dla kota to przydatne akcesoria, jednak sprawdzają się w różnego rodzaju warunkach. W niektórych torbach zwierzęciu mogłoby się zrobić gorąco – szczególnie gdy są one wykonane z grubego materiału (welur, plusz) i gdy podróż będzie długa. Znacznie lepszą wentylację zapewnia kontener. Ten jednak jest też zwykle znacznie cięższy. Jeśli więc Twój pupil to duży kot i sporo waży, może się zdarzyć, że ciężko byłoby Ci nosić taki transporter. Co więcej, plastikowa rączka mogłaby nieprzyjemnie wrzynać się w palce, powodując znaczny dyskomfort przy przenoszeniu kontenera.

Jeśli podróżujesz samochodem, torba dla kota ma zwykle tę dużą zaletę, iż jest wyposażona w specjalne rozwiązania umożliwiające przypięcie jej do pasów bezpieczeństwa. Niektóre kontenery także zostały wzbogacone o tę funkcję, inne zaś należy mocować do pasów według własnego pomysłu. Oczywiście i torbę, i transporter dla kota należy dobrać w zależności od wielkości zwierzęcia. Sprawdź szeroką ofertę tych niezbędnych akcesoriów na Allegro – na pewno znajdziesz tam rozwiązanie idealne zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego puchatego pupila!

https://xann.pl/sitemap ubezpieczenie motocykla https://beesafe.pl/porady/podatek-od-kupna-samochodu-pcc/