Ważne funkcje kasy fiskalnej do salonu kosmetycznego

Andrzej
styczeń21/ 2018

Salony urody to jedne z tych działalności, które przy obsłudze klientek i klientów muszą korzystać z kas fiskalnych. Instalując tę technologię w gabinecie warto jednak podejść do sprawy w taki sposób, iż obecność urządzenia rejestrującego powinna ułatwiać prowadzenie ewidencji. Tym bardziej, że dzisiejsze kasy zapewniają naprawdę duże wsparcie w codziennym świadczeniu usług kosmetycznych.

 

Urządzenie rejestrujące to nic innego, jak kasa fiskalna do drukowania paragonów. Tak wiele osób podchodzi do tej technologii. Warto jednak pamiętać o tym, że wystawianie dowodów sprzedaży dla klientek i klientów to tylko jedna z czynności, którą wykonuje się przy zastosowaniu takiego urządzenia. Równie istotne jest przechowywanie kopii wydawanych paragonów fiskalnych czy połączenie kasy z innymi elementami systemu, np. komputerem. Ponadto, w związku z wprowadzeniem w Polsce systemu fiskalizacji online, obecnie ważną cechą urządzenia dla kosmetyczki powinna być gotowość na zmiany w przepisach.

 

Kopia paragonów na cyfrowym nośniku danych

Zainstalowanie kasy rejestrującej z modułem elektronicznej kopii paragonów wiąże się z wieloma korzyściami. I z pewnością zyskają na tym także osoby, które zajmują się prowadzeniem salonów kosmetycznych. Urządzenie z taką technologią zapewnia bowiem archiwizowanie wspomnianych dokumentów w formie cyfrowej, na karcie pamięci SD lub microSD. W rezultacie, użytkownicy kas z elektroniczną kopią paragonów nie muszą gromadzić zadrukowanych rolek papieru z tymi informacjami. Mogą natomiast dodatkowo zapisać dokumentację na dysku twardym komputera lub płycie DVD, co z pewnością zwiększy bezpieczeństwo ważnych danych. Ponadto, stosowanie urządzenia z omawianym tu modułem przekłada się na mniejsze koszty eksploatacji. Kasa zużywa wtedy jednorazowo tylko 1 rolkę papieru (tę służącą do drukowania paragonów dla klientów i raportów fiskalnych).

 

Kasa online ready w gabinecie kosmetycznym

Dlaczego aktualnie kasy fiskalne dla kosmetyczki powinny posiadać certyfikaty, które są najczęściej określane jako online ready? Ponieważ gwarantują one, że dane urządzenie jest przygotowane do zmian w polskich przepisach. Warto przypomnieć, że to właśnie działalności reprezentujące branżę beauty będą jednymi z tych, które zostaną zobligowane do wymiany dotychczasowych kas rejestrujących. Zgodnie z nowelizacją ustawy VAT, urządzenia online pojawią się w salonach fryzjerskich i gabinetach kosmetycznych najpóźniej do 1 stycznia 2020 roku. Natomiast kas z wspomnianymi certyfikatami nie będzie trzeba w przyszłości zastępować. Wystarczające okaże się zmodernizowanie modelu online ready w odpowiednim terminie.

 

Design i jakość wykonania urządzenia

Nie samą funkcjonalnością człowiek żyje… W przypadku kasy fiskalnej dla kosmetyczki lub fryzjerki istotna okazuje się też jakość wykonania tej technologii, a w szczególności jej design. Ładne urządzenie rejestrujące podkreśla po prostu prestiż świadczonych usług. Warto więc zaznaczyć, że wśród modeli przygotowanych na zmiany w przepisach znajdują się też takie, które wyróżniają się atrakcyjnym wyglądem. Część z nich zapewnia nawet wybór wersji kolorystycznej. Jak widać, w przypadku branży kosmetycznej wiele dziś przemawia za tym, aby zdecydować się na zakup kasy fiskalnej online ready.

zobacz wiecej https://beesafe.pl/porady/blokada-na-kolo/ zobacz wiecje