Włoskie torebki – kwintesencja stylu i elegancji

Włoskie torebki - kwintesencja stylu i elegancji
Andrzej
wrzesień14/ 2017

Włochy – ach to kraj, który niewątpliwie słynie z wielu różnych rzeczy. Prym wiodą oczywiście wspaniałe widoki, kultura, jedzenie oraz oryginalne, eleganckie stroje, a w tym przede wszystkim torebki. Włoskie skórzane torebki to gwarancja elegancji. Taki zakup wiąże się jednak z pewnymi kosztami. Czy warto zatem rzeczywiście inwestować w taką torebkę? Jaką wybrać? Jak dobrać torebkę do siebie? O tym będzie niniejszy artykuł.

Włoska skóra – najlepsza!

Przede wszystkim – czy rzeczywiście torebki skórzane tak bardzo się różnią od tych z eko skóry? Przecież w zasadzie projektanci starają się, aby sztuczna skóra imitowała idealnie naturalną. Czy jednak tak się dzieje? Nie do końca. Wystarczy postawić obok siebie dwie torebki – ze skóry naturalnej i sztucznej. Gołym okiem widzimy pewne różnice. Przede wszystkim oczywiście w wykończeniu, połysku, ale także w jakości.

Torebki ze sztucznej skóry niestety dość szybko się psują. Co więcej- bardzo szybko zaczynają wyglądać nieefektownie. W przeciwieństwie do nich torebki skórzane długo zachowują swój naturalny wygląd. Ponadto kiedy już się przecierają, to takie obtarcia wyglądają nawet dość artystycznie. Łatwo także da się je naprawić. Przechodząc jednakże już do rodzajów włoskich torebek, to mamy przede wszystkim…

Włoskie damskie torebki klasyczne

Oczywiście każdy kojarzy z filmów, czy z pobytu we Włoszech piękne Włoszki z zaczesanymi do tyłu czarnymi włosami, bogatszą biżuterią, prostym ciemnym strojem i elegancką skórzaną torebką. Taki typ damskich torebek jest właśnie dość prosty. Fasony, jakie tu dominują to delikatne kuferki, aktówki, teczki.

Klasyczne torebki ze skóry utrzymane są w kolorze czarnym. Często natomiast pojawia się tutaj ozdobne pikowanie, srebrne sprzączki, delikatne złote okucia albo też lakierowana skóra. Ponadto charakterystyczne dla torebek ze skóry utrzymanych w stylu klasycznym są często ładnie ozdobione uchwyty. Są to idealne damskie torebki dla kobiet odważnych, pewnych siebie.

Włoskie damskie torebki artystyczne

Jednak nie należy zapominać, że Włochy to przecież także kraj artystów – muzyków, pisarzy, piosenkarzy, rzeźbiarzy. Dlatego, obok klasycznego eleganckiego stylu pojawił się także trend artystyczny? Jak wyglądają takie torebki skórzane w stylu artystycznym? Pod względem kształtu często spotkać tu możemy przeróżne torebki worki, utrzymane w stylu oversize. Ponadto pojawią się różne wycięcia i wzorki. Charakterystyczny jest również brak zapięcia. Co innego jeszcze cechuje te torebki ze skóry?

Otóż przede wszystkim zawierają przeróżne przetarcia, zdobienia.. Bardzo charakterystycznym zabiegiem stosowanym w artystycznych torebkach ze skóry są charakterystyczne obtarcia, zmiany kolorów i przyciemnienia na krawędziach i brzegach. Często także spotkać można różne wstawki z brokatu. Są to idealne torebki dla kobiet kreatywnych, lubiących raz ubrać się na sportowo a innym razem elegancko.

Więcej o torebkach damskich dowiesz się na twojatorebka.com

https://banbanbook.com https://alp-link.com zobacz wiecej