Wygodne krzesła w mieszkaniu – na co zwracać uwagę?

Andrzej
lipiec10/ 2017

Podczas kupowania krzeseł do mieszkania rzadko kiedy zwracamy uwagę na detale takie jak wykończenie, rodzaj materiałów. Najbardziej interesuje nas cena oraz to, jak prezentuje się dany mebel. To olbrzymi problem, gdyż nawet kupując najmodniejsze krzesło w domu może okazać się, że jest ono najzwyczajniej niewygodne lub podatne na szybkie zniszczenie. Jakie elementy powinny być dla nas ważne?

Konstrukcja: stabilna i wykonana z trwałych materiałów

Podstawą jest sprawdzenie stelaża interesujących nas modeli krzeseł czy foteli. Zazwyczaj producenci do ich tworzenia używają lekkiego aluminium wzmocnionego stalą lub też innych metali, odpornych na odkształcenia czy koślawienie. Ważne jest to, aby konstrukcja przygotowana była na przyjęcie znacznego ciężaru – najczęściej producenci wykonują setki prób konkretnych modeli foteli i krzeseł, aby stelaż na długie lata zachował swój kształt w nienaruszonym stanie. Wiele rodzajów krzeseł i foteli znajdziemy w sklepie krzesloteka.pl. Unikajmy stelaży wykonanych z wąskich kawałków drewna – nie mamy pewności, czy takie rozwiązanie będzie stabilne oraz czy producent odpowiednio zabezpieczył drewno przed uszkodzeniami.

Tapicerka, profilowanie

Drugim istotnym zagadnieniem jest tapicerowanie wybranych przez nas modeli krzeseł i foteli. Tkanina tapicerska powinna być odporna na uszkodzenia i na ścieranie. Najczęściej wykorzystywane materiały to bawełna z domieszkami, ale również naturalna skóra – ta ostatnia wykorzystywana jest przy takich krzesłach jak nowoczesne krzesła barowe. Ważne jest także profilowanie krzesła – oparcie powinno być lekko odchylone, aby zapewniać odpowiednie podparcie dla pleców. W przypadku krzeseł barowych dobrym rozwiązaniem jest dodatkowe podparcie dla stóp.

https://amata-us.org https://etc-sa.com https://cream-browser.net