Zamieszkaj w wymarzonym domu w czasie krótszym niż rok!

Andrzej
lipiec11/ 2017

Czy budowa domu musi trwać latami? Dawniej faktycznie tak to wyglądało – budowano w technologii murowanej, a dodatkowo sam czas budowy uzależniony był od stałego finansowania. Dzisiaj buduje się nieco szybciej – wszystko za sprawą możliwości kredytowania, jednak i tu wiele osób kręci nosem, gdyż kredyty spłacamy przez dziesiątki lat, oddając bankom znacznie więcej niż pożyczyliśmy. Alternatywą okażą się domy drewniane całoroczne, które buduje się szybko i tanio!

Dlaczego domy drewniane cieszą się taką popularnością?

Sekret domów drewnianych tkwi w ich prostocie – podstawowym budulcem jest tutaj drewno, w związku z czym sama budowę możemy rozpocząć praktycznie w dowolnym momencie w roku. Drugim istotnym zagadnieniem jest fakt, że jedynym elementem murowanym są fundamenty. Nie musimy czekać na to, aż większa ilość elementów murowanych wyschnie, aby zacząć kolejne prace. Wiele osób zastanawia się, czy dom drewniany całoroczny jest odpowiednio zabezpieczony przed chłodem: okazuje się, że tak – wszystko za sprawą nowoczesnych materiałów ociepleniowych, umieszczanych w ścianach domu. Jaki dom wybrać? Tradycyjne projekty domów drewnianych znajdziemy w topowych firmach budowlanych. Wśród projektów są domy parterowe, domy z poddaszem do zabudowy, jak również domy z garażami czy miejscami podjazdowymi.

W jakim czasie możemy wejść do naszego domu drewnianego?

– Zazwyczaj dom oddawany w stanie surowym jest gotowy w przeciągu 2-4 miesięcy – mówi jeden z pracowników firmy Mawit, która swoją ofertę przedstawia na stronie mawit.com.pl. Domy w stanie deweloperskim buduje się nieco dłużej – są one gotowe po ok. 6-7 miesiącach. Istotnym zagadnieniem są ceny domów drewnianych całorocznych. Szacuje się, że koszt domu drewnianego jest niższy o 30% niż takiego samego domu murowanego.

https://gla-missions.org https://healthysaulttribe.com https://rosequarterdevelopment.org