Zastosowanie druku sublimacyjnego

Zastosowanie druku sublimacyjnego
Andrzej
wrzesień02/ 2017

Nowoczesne techniki druku, takie jak na przykład druk sublimacyjny, są dziś niezwykle pomocne, zwłaszcza w pracy marketingowców. Jednakże, drukarnia sublimacyjna jest potrzebna nie tylko przy tworzeniu kampanii reklamowych. Kto jeszcze z niej korzysta? Czym konkretnie zajmuje się taka drukarnia?

Czym jest drukarnia sublimacyjna

Drukarnia tego typu zajmuje się zaawansowanym drukiem, który tak naprawdę dopiero w ostatnich latach zaczął zyskiwać popularność. Druk sublimacyjny wykorzystuje chemiczne zjawisko sublimacji w celu nałożenia atramentu na niestandardowe materiały.

Pierwszym etapem jest nałożenie atramentu na specjalny papier, zwany transferowym. Dopiero po wykonaniu tej czynności, w odpowiedniej temperaturze i pod odpowiednim ciśnieniem druk przenoszony jest w drukarni sublimacyjnej z papieru na właściwy materiał. Warto zauważyć, że docelowe miejsce nadruku powinno być poliesterowe lub przynajmniej wyłożone poliesterem. Jeśli mowa o drukowaniu na koszulkach czy innych ubraniach, powinny być one stworzone w dużej części z poliestru. Jednakże w przypadku innego typu materiałów przeważnie wystarczy tylko poliesterowa powłoka.

Drukarnia odzieżowa

Niewątpliwie, wśród wielu zastosowań druku sublimacyjnego, drukowanie na koszulkach jest jednym z popularniejszych. Drukarnia sublimacyjna zapewnia bowiem najskuteczniejsze drukowanie na koszulkach. Po co jednak w ogóle istnieje drukarnia odzieżowa? Do czego potrzebne są koszulki z nadrukami?

Generalnie, koszulki czy bluzy tego typu są dzisiaj po prostu popularne. Wiele osób nosi je ze względu na modę. Tak więc drukarnia odzieżowa tworzy ubrania pod masową produkcję. Niemniej jednak, drukowanie na koszulkach przydaje się również w marketingu. Chodzi na przykład o sytuacje, w których trzeba stworzyć koszulki reklamowe dla jakieś firmy. Czasami rozdaje się je na targach, czy też na różnego rodzaju imprezach firmowych. Ważne, żeby koszulki były identyczne, dlatego wykonuje się je zwykle właśnie w drukarni sublimacyjnej.

Zamówienie prywatne

Jak już wspomniano, w drukarni odzieżowej często tworzy się ubrania masowo, do sprzedaży w sklepach. Jest to regularna produkcja, która odbywa się w zasadzie bez przerwy. Niemniej jednak, zwykle istnieje także możliwość zamówienia jednorazowego drukowania na koszulkach. Zamówienia może dokonać zarówno firma jak i osoba prywatna. Warto pamiętać, że nadruki są dzisiaj już nie tylko materiałami reklamowymi, ale również po prostu ozdobami na koszulkach, które wiele osób bardzo chciałoby posiadać.

Artykuł powstał we współpracy http://nadrukisublimacyjne.pl/sublimacja/

zobacz wiecej zobacz wiecej zobacz wiecje