Zestaw garnków – idealny prezent na nowe otwarcie!

Zestaw garnków – idealny prezent na nowe otwarcie!
Andrzej
kwiecień27/ 2018

Znalezienie idealnego prezentu na parapetówkę nie jest łatwym zadaniem. Wszystkim tym, którzy zastanawiają się, jaki podarunek z pewnością przyda się przyjaciołom otwierającym nowy rozdział w życiu, podpowiadamy – funkcjonalny i praktyczny! Porządny zestaw garnków z całą pewnością możemy do takich zaliczyć.

Zestaw garnków ze stali nierdzewnej – doskonały prezent na nowe mieszkanie

W sklepach z wyposażeniem domu znaleźć możemy obecnie garnki wykonane z najróżniejszych tworzyw, począwszy od metalu, poprzez ceramikę, na szkle kończąc. Poszukiwania idealnego kompletu warto zacząć od bliższego zapoznania się z ofertą nowoczesnych naczyń wykonanych ze stali nierdzewnej. Czołowi producenci akcesoriów i sprzętu kuchennego oferują modele wykonane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej 18/10. Znak wytłoczony na ściankach naczynia lub nadrukowany na opakowaniu informuje, że w stopie użytym do produkcji znajduje się 18% chromu oraz 10% niklu. Taka mieszanka pierwiastków sprawia, że naczynia pięknie się błyszczą, a jednocześnie są odporne na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne, ostre detergenty i wysokie ciśnienie wytwarzane w zmywarkach. Co więcej, nowoczesne naczynia stalowe pełnią również funkcje naczyń żaroodpornych – rozgrzany do czerwoności piekarnik nie stanowi dla garnków żadnego zagrożenia! Czy można wymarzyć sobie lepszy prezent na nowe mieszkanie?

Zdrowo i bez tłuszczu

Ciekawą alternatywą dla stalowych garnków są modele wykonane z aluminium. Szczególną uwagę warto zwrócić na garnki i patelnie pokryte powłoką ceramiczną. Właściwości warstwy non-stick z pewnością docenią miłośnicy zdrowej, niskotłuszczowej diety oraz wszyscy, dla których szorowanie zaschniętych zabrudzeń jest drogą przez mękę!