Żyj zgodnie z naturą – zamień produkty codziennego użytku na lepsze dla środowiska!

Andrzej
lipiec12/ 2017

Ekologia staje się tematem palącym – naukowcy biją na alarm, że stale zmniejsza się obszar życia konkretnych gatunków zwierząt: wszystko przez stałe wycinki lasów i karczowanie łąk, tajgi. Olbrzymie zanieczyszczenie powietrza i wody wpływa negatywnie na zdrowie i samopoczucie nas samych. Czy możliwe jest cofnięcie tego procesu? Wymaga to dziesiątek lat, jednak dzisiaj my sami możemy zadbać, aby nasze otoczenie było wolne od szkodliwych substancji. Jak to zrobić?

Sprawdź, co masz w domu!

Podstawa jest oczywiście określenie niebezpiecznych przedmiotów, które mogły by narazić najbliższe otoczenie na zanieczyszczenie. Najprostszym przykładem są reklamówki plastikowe, które codziennie przynosimy ze sklepów, lub też są to torebki reklamowe. Zazwyczaj takie reklamówki trafiają do kosza na śmieci, kolejno na wysypisko, bez segregacji. To błąd – tego rodzaju przedmioty powinniśmy umieszczać w pojemnikach na plastik, aby poddać je recyklingowi. Reklamówki plastikowe stanowią olbrzymie zagrożenie dla zwierząt leśnych, wodnych. Produkt ten rozkłada się setki lat, skażając środowisko naturalne. Czym zastąpić klasyczne reklamówki? Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie torebek papierowych, oferowanych przez takich producentów jak Induplo – o ofercie producenta poczytamy na stronie induplo.pl. Torby papierowe są bardziej ekologiczne, a po ich zniszczeniu wystarczy wrzucić je do pojemnika na makulaturę. Drugim rozwiązaniem są torby płócienne, których żywotność jest znacznie dłuższa niż toreb papierowych czy plastikowych.

Oszczędzaj wodę, prąd…

Marnowanie wody jest domeną człowieka. Odkręcony kran zostawiamy podczas szczotkowania zębów, mycia naczyń, zamiast prysznica wolimy nalewać wody do wanny. Takie zachowanie prowadzi do szybkiego wzrostu naszych rachunków za wodę!

 

https://xann.pl/sitemap ubezpieczenie motocykla ubezpieczenie samochodu